Cassandra Clare

Judith Rumelt je americká spisovatelka. Knihy vydává pod pseudonymem Cassandra Clare. Proslavila se fantasy sérií Nástroje smrti.

Život
Judith se narodila v Teheránu. Její rodiče Elizabeth a Richard Rumeltovi ale byli Američané. V současné době žije v Amherst, Massachusetts, se svým manželem a třemi kočkami.

Nejdříve začala psát pod pseudonymem Cassandra Clair Fanfiction na Harryho Pottera a Pána prstenů. Jmenují se The Draco Trilogy a The Very Secret Diaries.

Později začala psát trilogii Nástroje smrti už pod upraveným pseudonym Cassandra Clare. Tato trilogie se pak rozrostla celkem na 6 dílů. Ve svém vytvořeném světě zůstala a přišla s trilogií Infernal Devices a má v plánu vydat ještě trilogii Dark Artificies.

Série Nástroje smrti
V roce 2004 začala psát Město z kostí - první knihu ze série Nástroje smrti. Příběh se zabývá osudy mladé hrdinky Clary Frayové, která se dozví, že svět který znala byla pouhá iluze...

Jednotlivé knihy
Nástroje smrti
Město z kostí (2007)
Město z popela (2008)
Město ze skla (2009)
Město padlých andělů (2011)
Město ztacených duší (2012)
Město nebeského ohně (2014)

The Infernal Devices
Clockwork Angel (2010)
Clockwork Prince (2011)
Clockwork Princess (2013)

The Dark Artifices
Lady Midnight (2015)
Prince of Shadows (???)
The Queen of Air and Darkness (???)

Film
V roce 2012 se začal natáčet první díl série Nástroje smrti. Hlavními hrdiny jsou Lily Collins (Clary Fray), Jamie Campbell Bower (Jace Wayland) a Robert Sheehan (Simon).


Věk: 46
Narození: 24. 7. 1973 , Teherán, Írán
Znamení: lev  

35 se líbí, 4 se nelíbí