Jana Dvořáčková

Jana Dvořáčková je začínající autorkou české fantastiky. Píše převážně prózu, přestože v minulosti se pokoušela i o poezii.
Fantastika obecně zahrnuje žánry fantasy, science-fiction, science-fantasy a horor. Jana se pohybuje na pomezí všech žánrů a její tvorba se tedy nedá jednoznačně zařadit.

Píše od dětství, přičemž svou první povídku publikovala ve čtyřiadvaceti letech. Šlo o Star Trek fan fiction hříčku (povídka, v níž všechna slova začínala stejným písmenem), která se objevila v magazínu "Irelevantní svět" klubu CZ Kontinuum v roce 2004.

V té době se ale už účastnila množství literárních soutěží, její povídky byly vysílany v pořadu "Nula jednička" - Českého rozhlasu Leonardo a její reportáže a recenze zaujaly místo mezi ostatními například na Sardenu (http://neviditelnypes.lidovky.cz/p_scifi.asp) a v tištěné podobě pak v "Interkomu," což je informační médium Českého Fandomu.

Zatím nejznámější jsou její povídky, které vyšly například v časopisech "Ikarie," XB-1," "Pevnost" a "Click," v povídkových sbírkách "Černé sny," "Technokouzla," "Stíny snů" a v malonákladových sbírkách z literárních soutěží.
Její poetická tvorba se objevila převážně na internetu, přičemž některé její básně se umístily v soutěžích "Mensy ČR," nebo sdružení "Vzdorospolek," které každoročně pořádá soutěž o nejpůsobivější báseň roku.

Autorka v současnosti pracuje na románu a sbírce povídek.

Věk: 39
Narození: 8. 9. 1979 , Havlíčkův Brod, Československo
Znamení: panna  

10 se líbí, 1 se nelíbí