Johannes Fiebag

Johannes Fiebag byl německý novinář, spisovatel, geolog a významný záhadolog.

Johannes Fiebag vystudoval na univerzitě ve Würzburgu geologii, palentologii a fyziku, získal tři doktoráty.

Dlouhou dobu, ještě v době studií na univerzitě, lákaly Fiebaga záhady, o kterých psal první články do tisku. Později, již jako uznávaný geolog, vydal svoje první knihy. Na některých spolupracoval se svým bratrem, germanistou Peterem Fiebagem.

V roce 1991 dochází k zásadnímu zlomu v jeho životě. Záhady vítězí nad geologií a Fiebag se stává spisovatelem na volné noze. Úzce spolupracuje s uznávaným švýcarským badatelem Erichem von Dänikenem. Stávají se přáteli a Fiebag se stává šéfredaktorem časopisu Ancient Skyes, který vydává Dänikenova společnost Ancient Astronaut Society.

Činnost Johannesa Fiebaga:

Johannes Fiebag se jako záhadolog zabývá především neznámými objekty pozorovanými na obloze, nebo popisy údajných setkání s tajemnými bytostmi.
Říká: „ Možná to jsou jakési mimikry, podstrčené zážitky od nějaké vyšší inteligence, určené k zakrytí skutečnosti, kterou bychom dnes ještě nepochopili.“ Netvrdí přitom, že se jeho teorie musí potvrdit, dává jen další alternativu k zamyšlení.

Fiebag nezapře svůj vědecký původ a veškeré záhady se snaží řešit vědecky. Každé informace si ověřuje z různých zdrojů a pokud je to možné, konkrétní lokalitu osobně navštíví.
Pro svá tvrzení se snaží najít dostatek indicií. Jeho schopnost zachovat si nadhled mu umožňuje i vstup na akademickou půdu. Na rozdíl od některých svých kolegů neočekává příchod mimozemšťanů, ale spíše nabádá k opatrnosti. Velmi kriticky se staví k některým předkládaným důkazům o návštěvě vesmířanů na Zemi.

Fiebag se rovněž specializuje na tzv. únosy do UFO. Vzniká skupina odborníků, kteří se na výzkum tohoto fenoménu zaměřují. Fiebag zakládá projekt Výměna, organizující setkání lidí, kteří něco takového zažili. Celého výzkumu se zúčastňují psychologové, psychiatři, lékaři a další odborníci.

Fiebagovi byly také hodně blízké záhady naší minulosti. Spolu s bratrem Peterem hledali např. biblickou archu úmluvy, v roce 1995 navštívil Fiebach Česko a velmi ho zajímaly židovské památky a zejména legenda o pražském Golemovi. Chtěl se touto českou záhadou zabývat, ale v roce 1999 zemřel.

Díla:
UFO – únosy lidí – 1995
UFO – útok nebo sblížení? – 1995
Objevení Grálu – 1996
Stroj pro věčnost - 2000

Narození: 14. 3. 1956 , Northeim, Německo
Úmrtí: 11. 10. 1999  ve věku 43 let, Bad Neustadt, Německo †
Znamení: ryby  

0 se líbí, 0 se nelíbí